Szolidaritás Katonáinkkal Mozgalom

A „Szolidaritás katonáinkkal mozgalom” egy új társadalmi kerekasztal.

A kerekasztal kezdeményezői azért hozzák létre a mozgalmat, mert szeretnének hozzájárulni a katonák – nők és férfiak, aktívak és szolgálaton kívüliek – önbecsülésének emeléséhez, szilárdításához, társadalmi megbecsülésük méltó szintre emeléséhez.

A megelőző évtizedekben, de az utóbbi esztendőkben valamivel tán hangsúlyosabban érzékelhető, hogy a katonák össztársadalmi megítélése kedvezőtlen irányba mozdult, ami, egyrészt az információ hiány, másrészt az élet és munkaerő-piaci helyzet romlása, illetőleg a legszélesebb társadalmi rétegeknek, a családoknak a nemzet hadseregével való közvetlen kapcsolata sajnálatos erodálódási folyamata miatt következett be.

A kerekasztal célja, hogy hozzájáruljon a katonák és a társadalom legszélesebb rétegei közötti, kívánatos, kölcsönös bizalmon alapuló, egészséges egyensúly visszaállításához.

A kerekasztal különböző projektek kimunkálásával, közösségi intézkedések beindításával kívánja segíteni a katonákat – beleértve a szolgálaton kívüli állományt – és a családjukat is abban, hogy újra megtapasztalhassák azt a nagyszerű érzést, hogy fontosak a társadalomnak, hogy az állampolgárok, s nem utolsó sorban az állam megérti, elfogadja és legfőképpen megbecsüli őket.

A kerekasztal nem egy újabb érdekvédelmi, avagy civil szervezet.

A kerekasztal az Európa Kontakt Buth Alapítvány koordinálása mellett működik, az alapítvány egyik fontos projekt elemeként.

A Szolidaritás Katonáinkkal Mozgalom regisztrált tagjai online, vagy esetenként közvetlen, személyes találkozók alkalmával döntenek a kerekasztal létszáma, összetétele, működése kérdéseiről.

A kerekasztal résztvevői a haderő volt vagy ma is aktív tagjai, kiegészülve a társadalmunk gazdasági és államigazgatási szereplőivel.

A mozgalom regisztrált tagjai által megválasztott moderátorok (maximum 2-3 fő) irányításával a kerekasztal alakítja ki azokat a lehetséges mozgalmi intézkedéseket, kezdeményezéseket, amelyekkel a kitűzött, fő cél a lehető legoptimálisabb körülmények között érhető el.

A kezdeményezés tisztelettel fogadja, bevonja az egytértő civil szervezeteket, állami- és egyházi intézményeket, valamint a gazdasági élet szereplőit is.

A kerekasztal beindítását is jelentő alapvető kezdeményezés, hogy útjára indítja a „Szolidaritás Katonáinkkal Mozgalmat”, melynek jelképe egy sárga színű szalag, esetenként katonai szimbólummal is kiegészítve.

 

Katonai emlékhely az Üllői úton

 

 

Honvéd Nyugdíjas Otthon és Menház